Mama z córką nad jeziorem. Wakacje na mazurach

Rodzinne wakacje na Mazurach to idealny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi. Chwile, które możemy poświęcić na relaks, aktywny odpoczynek i wytchnienie od codziennych obowiązków. Z doświadczenia wiemy, że udane wakacje to brak nudy, przede wszystkim wśród najmłodszych. Dlatego warto rozważnie wybrać  otoczenie w jakim przyjdzie nam spędzić te wyczekiwane chwile. W tej sytuacji doskonałym wyborem  staje się więc region oferujący moc atrakcji czyli przepiękne miasto Giżycko i jego okolice.


Wakacje na Mazurach z gwarancją wyjątkowych atrakcji

Giżycko gwarantuje rodzinom cały wachlarz możliwości. Urokliwe jeziora połączone z rzekami i kanałami skłaniają do rodzinnego żeglowania, korzystania z turystycznych rejsów oraz spływów kajakowych. Przepięknie położone plaże, radość z  kąpieli wodnych stanową dużą atrakcję dla dzieci i dorosłych. Rodziny znajdą tu liczne ścieżki rowerowe i malownicze szlaki piesze. Okoliczne lasy, łąki, polne dróżki sprzyjają wędrówkom, spacerom i rekreacyjnym wycieczkom. Warto wspomnieć także, że region ten uznaje się za jeden z najczystszych i najpiękniejszych w naszym kraju. To miejsce gdzie  można odnaleźć  spokój, ciszę, nieskażoną przyrodę, wyjątkową  architekturę, kuchnię i kulturę oraz unikalne atrakcje historyczne.

Czas na wakacje na Mazurach, czyli co warto zobaczyć w Giżycku i w okolicy?

  • Jezioro Niegocin to trzeci pod względem rozmiarów akwen w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Leżą nad nim miedzy innymi Giżycko, Rydzewo oraz Wilkasy. Przez Niegocin biegnie szlak żeglarski z Giżycka m.in. do Mikołajek, Węgorzewa , Rucianego-Nidy i do Pisza oraz kajakarski szlak Galindów. 
  • Twierdza Boyen to budowla w kształcie gwiazdy, która stanowi doskonale zachowany przykład pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Dawniej stanowiła ważny obiekt strategiczny. Zbudowana została na obszarze liczącym ok.100ha, na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Budowla otoczona jest wałem ziemnym, murem i fosą. Zachowany w bardzo dobrym stanie zabytek, stanowi dużą atrakcję turystyczną. 
  • Most obrotowy w Giżycku. Zbudowany w 1889 roku, na przemian służy użytkownikom dróg bitych i drogi wodnej. Stutonowe przęsło przesuwane za każdym razem o 90 stopni, obsługuje ręcznie tylko jedna osoba. Most stanowi unikatowy w skali Europy zabytek techniki. 
  • Molo w Giżycku to doskonałe miejsce na spacer lub przejażdżkę rowerową. Wybudowane w 1970 roku jest miejscem wypoczynku, spotkań i zabaw zarówno mieszkańców, jak i turystów.
  • Zamek krzyżacki to jeden z najciekawszych zabytków Giżycka. Wybudowany przez Zakon Krzyżacki, w początkowym okresie stanowił siedzibę prokuratury zakonnej. Na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie grabiono i niszczono. Do naszych czasów zachowało się zaledwie jedno skrzydło mieszkalne. Obecnie obiekt jest już całkowicie odrestaurowany.
  • Krzyż świętego Brunona z Kwerfurtu. Wzniesiony został w 1910 roku na wzgórzu nad Niegocinem, na pamiątkę męczeńskiej śmierci św. Brunona. Do wzgórza można dojść ścieżką, brzegiem jeziora, obok linii kolejowej do Wilkas lub ulicą św. Brunona. Na całej trasie rozmieszczono stacje drogi krzyżowej. Ze wzgórza można podziwiać panoramę miasta i okolicy.

Wakacje na Mazurach równa się moc frajdy

Podczas wakacji na Mazurach nie zabraknie nam atrakcyjnych miejsc oferujących niezapomniane przeżycia, ponieważ jest ich bez liku. W gminie Giżycko napotkamy wiele przyjaznych obiektów dla rodzin z dziećmi. Kompleks sportowo-rekreacyjny w Wilkasach oferuje basen z 30-metrową zjeżdżalnią z dodatkowymi atrakcjami: dwutorową kręgielnią, stołem bilardowym i  ścianką wspinaczkową. Najmłodszym dużo frajdy może sprawić minibasen z tryskającymi wodą żółwikiem i żabką oraz zjeżdżalnią. Największy na Mazurach Park Linowy „Wiewióra” w Giżycku oferuje rodzinom możliwość aktywnego spędzenia czasu. Proponuje atrakcje dla każdej grupy wiekowej w ramach pięciu różnorodnych tras. Unikatowy basen złożony z 10tyś piłeczek oraz  przejazdy linowe nad jeziorem dostarczą z pewnością niezapomnianych chwil. Fantastyczna przygoda czeka  także na terenie „Indiańskiej Wioski” w Spytkowie, gdzie można spróbować swoich sił na strzelnicy lub torze przeszkód. Wioska, tak jak i znajdujące się w pobliżu ZOO Safari, dysponują specjalną ofertą dla najmłodszych.

Udane wakacje dla całej rodziny

Planując wakacyjny wypoczynek z dzieckiem szukamy pięknego, wyjątkowego miejsca, z mnóstwem atrakcji oraz licznymi udogodnieniami dla całej rodziny. W końcu nie każdy dzień spędzamy na wędrówkach lub zwiedzaniu, a także korzystaniu z aktywności nad wodą. Potrzebujemy także  miejsca na odpoczynek, bezpiecznej  przestrzeni do zabawy, a w razie niepogody pomieszczenia do kreatywnych zajęć. Urokliwy Hotel Masovia zaprasza do Giżycka rodziny z dziećmi na komfortowy wypoczynek i wspaniałą zabawę. Obiekt oferuje 29 nowoczesnych pokojów, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu wygody i dobrego samopoczucia gościom. Liczne udogodnienia i funkcjonalne wnętrza pozwalają zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń. Bez wątpienia całość dopełnia specjalna, atrakcyjna cenowo oferta, która jest przygotowana ze szczególną dbałością o potrzeby rodzin.