Mazury jesienią

Warmia i Mazury jesienią to prawdziwa uczta dla zmysłów. Połączenie pięknego krajobrazu, malowniczych widoków, czystego powietrza i błogiego spokoju, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. To właśnie wtedy warto uciec od codziennych obowiązków, wszelkich trosk, stresów i przyjechać w te gościnne strony, aby wypocząć, zrelaksować się oraz skorzystać z uroków wyciszonej natury. 

Oto 5 powodów, dla których warto odwiedzić Warmię i Mazury jesienią.


Warmia i Mazury jesienią to jeziora w pełnej krasie

Jesienią umiarkowane temperatury powietrza zachęcają do plenerowych wycieczek. Natura mieniąca się różnobarwnymi kolorami tworzy niezwykły krajobraz. Rozświetlone żółtą barwą łąki i lasy przywodzą na myśl spokój i ukojenie. Bliskość  wyjątkowej natury daje nam odprężenie i pozwala się zrelaksować. To doskonały okres na korzystanie z bajecznych widoków, które urzekają nas swoją urodą i motywują do długich spacerów. Spadające liście tworzą pod stopami miękki, różnobarwny dywan, a nad głową przelatujące klucze dzikich gęsi żegnają się gęganiem. Złota polska jesień jest zjawiskiem magicznym.

Cisza i spokój, czyli właściwy moment na pełny relaks

Wszyscy przyjeżdżający jesienią na Warmię i Mazury zgodnie twierdzą że magnesem przyciągającym ich we te strony jest relaksująca cisza i spokój. Po wakacyjnym sezonie, wraz z wrześniem przychodzi wyciszenie. Wreszcie słychać ptaki, wiatr szumiący w trzcinach, szelest liści … W tym niezwykle malowniczym i niepowtarzalnym regionie Polski  właśnie ta pora roku gwarantuje ukojenie, intymną atmosferę. Zapewnia harmonię z naturą, pogodę ducha , odprężenie i przywraca równowagę wewnętrzną.

Warmia i Mazury jesienią – brak tłumów, czyli bez niekończącego się ogonka do kasy

Wraz z końcem sierpnia zmniejsza się liczba odwiedzających Warmię i Mazury, dlatego wybierając się nad jeziora jesienią unikniemy tłumów i ścisku. W konsekwencji nie będziemy musieli przedzierać się przez zatłoczone miejsca, stać w gigantycznych kolejkach po jedzenie, lody, napoje, wyczekiwać przed wejściem do lokalnych atrakcji. Z łatwością znajdziemy spokojne miejsce, które pozwoli nam nacieszyć się pięknem cudownej natury i choć na chwilę zdobyć kawałek tej wyjątkowej przestrzeni na własność. Można ten czas wykorzystać na zwiedzanie tych miejsc, w których podczas letniego sezonu jest bardzo dużo turystów. Odwiedzić parki rozrywki, zobaczyć liczne zabytki architektury i inżynierii, kompleksy militarne z okresu II wojny światowej, zwiedzić muzea, skanseny i inne ciekawe obiekty kultury. Jeśli więc nie lubicie przeciskać się w portach, na plażach, głównych deptakach i szukacie kameralnego azylu,  to jesienna oferta wypoczynkowa na Warmii i Mazurach będzie dla Was idealna.

Jesienne okazje, czyli niższe ceny dla turystów

Wraz z nadejściem jesieni większość pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych obniża ceny za nocleg i oferuje promocyjne pakiety. W zależności od obiektów obniżki zaczynają się już od połowy września. W ramach kilkudniowego pobytu różnica w cenie jest znacząca. Jeśli dodamy do tego fakt, że poza sezonem płacimy mniej za wyżywienie, lokalne atrakcje, parkingi to jesienny wypoczynek nad jeziorem staje się od strony ekonomicznej naprawdę korzystną opcją! To świetny wybór dla tych, którzy nie chcą przepłacać lub nie mogą pozwolić sobie na wyjazd w szczycie sezonu. To także doskonała okazja, aby skorzystać z dodatkowych usług oraz atrakcji lub przystępnej ceny i zarezerwować hotel o wyższym standardzie.

Ruch to zdrowie, czyli idealny czas na aktywność

Jesienny pobyt nad jeziorem sprzyja aktywności fizycznej,  spacerom, joggingowi lub jeździe na rowerze. Na ziemi warmińsko-mazurskiej nie brakuje ścieżek rowerowych, tras biegowych, dróżek i alejek spacerowych. To dobry okres, aby  skorzystać z plenerowych atrakcji, wyruszyć szlakiem historii. Wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę polnymi duktami, szlakiem wokół urokliwych jezior. Rozległe obszary leśne, pachnące łąki  kuszą ciszą, świeżym powietrzem i sprzyjają nie tylko wspólnym wędrówkom. Czekają także na amatorów grzybobrania. Na Warmii i Mazurach sezon na grzybobranie trwa bardzo długo, nie brakuje tu borowików, podgrzybków, maślaków oraz kurek. Warto więc zabrać koszyk i wyruszyć do lasu.

Warmia i Mazury jesienią to klimatyczny pobyt

Hotel Masovia oferuje komfortowy wypoczynek w malowniczym Giżycku. Jesienny pobyt w kameralnej atmosferze, blisko natury, w ciszy i spokoju, daje możliwości do rekreacji, regeneracji sił i poprawy samopoczucia. Obiekt zachęca do skorzystania ze specjalnych jesiennych pakietów weekendowych, podczas których można się zrelaksować i odpocząć od zgiełku dnia codziennego.