Mama z córką malujące pisanki na Mazurach w Hotelu MasoviaŚwięta wielkanocne można spędzić nie tylko w domu, ale także przy hotelowym świątecznym stole, gdzie również nie zabraknie tradycyjnych potraw. To sposób na to, aby uniknąć gorączki przedświątecznej, nacieszyć się bliskimi i spędzić krótkie wakacje w otoczeniu niezwykłej mazurskiej przyrody. A więc Wielkanoc na Mazurach? Zdecydowanie tak!


Coraz częściej i coraz chętniej decydujemy się na to, aby święta wielkanocne spędzić z dala od przedświątecznego szaleństwa sprzątania, zakupów i gotowania. Marzymy o prawdziwym odpoczynku od codziennego szalonego tempa, w jakim żyjemy i od organizacji imprezy, która nierzadko odbywa się niekoniecznie tylko w kameralnym gronie. Taki wariant to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zwyczajnie nie czują się mistrzami w kuchni. Jak zorganizować sobie taki świąteczny wyjazd i wypełnić przyjemnie czas z najbliższymi?

W poszukiwaniu zajączka wielkanocnego na Mazurach

Nie tylko morze czy góry są najlepszą świąteczną destynacją. Wielkanoc na Mazurach to kolejna z opcji, jakie warto rozważyć. Pozwala połączyć wypad rodzinny, we dwoje bądź w gronie przyjaciół z wiosennymi krótkimi wakacjami. W otoczeniu niezwykłej mazurskiej przyrody można nie tylko świętować, ale też wypocząć i skorzystać z licznych atrakcji.

Oferty przygotowywane przez miejscowe obiekty noclegowe łączą tradycyjny obrządek z możliwością wypełnienia wolnego czasu w aktywny lub leniwy sposób. Wybrać się można np. w okolice Giżycka, a jednym z miejsc, które oferują Wielkanoc na Mazurach, jest właśnie Hotel Masovia.

Wielkanoc na Mazurach – Ty odpoczywasz, inni gotują i dekorują

Czy nie o tym marzy większość z nas? Cała organizacja związana z realizacją świątecznego menu leży po stronie obsługi hotelu; zajmie się ona także przystrojeniem stołów. Dba się tutaj o to, aby na okres świąt aranżacja wnętrz podkreślała ten wyjątkowy czas w roku. Stawia się też na relaks, spokój i odpoczynek. O takiej atmosferze marzy też większość z nas.

Uroczyste śniadanie wielkanocne to chwila, w której zasiadasz ze swoimi najbliższymi i cieszysz się, że wreszcie ktoś przygotował za Ciebie wszystkie tradycyjne potrawy. Jeśli decydujesz się na taką wersję Wielkanocy, musisz tylko zaakceptować fakt, że zjesz je – jak i pozostałe posiłki – w towarzystwie innych rodzin.

Sposób na spalenie świątecznych kalorii

Spędzając święta wielkanocne w domu, nie zawsze masz czas wyjść po obfitym śniadaniu na spacer. W zlewie czeka stos naczyń, goście czekają na coś słodkiego… W hotelu nie musisz się tym przejmować. Mazurska przyroda jest na wyciągnięcie ręki i szkoda z tej atrakcji nie skorzystać. Wokół Giżycka masz zapewnione doskonałe warunki również do czynnego wypoczynku. Są tu trasy rowerowe oraz stadniny koni ze szkółkami jeździeckimi. Skorzystanie z tych atrakcji jest doskonałym sposobem na to, aby spalić świąteczne kalorie. Wybrać się można także na relaksujący spacer wzdłuż Kanału Łuczańskiego (kiedyś Giżyńskiego) nad jezioro Kisajno.

Być w Giżycku i nie zobaczyć Twierdzy Boyen, Wioski Indiańskiej czy Wilczego Szańca? Nie przejechać się szlakiem zamków krzyżackich, położonych m.in. w Rynie i Kętrzynie? Z tych atrakcji warto skorzystać, a to przykłady miejsc, jakie warto uwzględnić podczas pobytu tutaj.

Przed rezerwacją można zapoznać się z tym, co hotel oferuje w ramach świątecznego pakietu. Sprawdzić to można np. na stronie naszej Wielkanocnej oferty specjalnej https://www.hotelmasovia.pl/wielkanoc-2020/. Taki wyjazd do świetna okazja do regeneracji sił w świątecznej atmosferze. Nie warto więc zwlekać z decyzją, tylko wcześniej zarezerwować miejsce, zabrać bliskich i ruszyć na śniadanie wielkanocne w nieco innej odsłonie niż dotychczas. Zerwanie z tradycją nie oznacza, że w hotelu nie poczujemy radosnej atmosfery świąt!