Para urządzająca kameralne wesele na MazurachObecnie coraz więcej par rezygnuje z wielkich, hucznych uroczystości i wybiera kameralne wesele. Jego charakter pozwala na bardziej spersonalizowane i osobiste podejście do organizacji przyjęcia. Czy wiążą się z tym jednak mniejsze wydatki lub mniejszy wkład pracy? Zazwyczaj Nowożeńcom organizującym mniejsze weselne przyjęcie zależy na indywidualnym, niebanalnym charakterze ich uroczystości. Pozostałe elementy uzależnione są już tylko od budżetu jaki chcą przeznaczyć na ten wyjątkowy dzień.


Kameralne wesele czy wielka uczta?

W polskiej tradycji wesele kojarzone jest z wielką biesiadą, organizowaną z ogromną pompą w myśl starej zasady: zastaw się, a postaw się. Zdarza się, że Nowożeńcy czują się zobowiązani, aby zaprosić na uroczystość nie tylko osoby im najbliższe, lecz także te, które z takich lub innych powodów wypada zaprosić. Powstaje wtedy bardzo długa lista gości, z których znaczna część jest zupełnie obca dla narzeczonych. W konsekwencji stają oni przed koniecznością zorganizowania  przyjęcia, które jest  potężnym, czasochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Coraz więcej par marzy jednak o czymś zupełnie odmiennym. Decydują się oni na kameralne ślubne obiady lub kolacje, wydawane dla tych, z którymi łączą ich najbliższe relacje.

Trudne wybory

Główna koncepcja kameralnego wesela opiera się na niewielkiej liczbie gości, co w konsekwencji oznacza znacznie okrojoną listę zaproszonych. Młodzi muszą więc zmierzyć się z uciążliwymi decyzjami, kogo zaprosić, a kto niestety zostanie pominięty. Są to zazwyczaj trudne sytuacje, ponieważ bardzo łatwo jest kogoś urazić i wzbudzić negatywne emocje. W tych okolicznościach nieodzowna będzie konsekwencja, asertywność oraz duże pokłady cierpliwości i spokoju. Często wystarczy szczera rozmowa z najbliższymi, o swoich planach i koncepcji na wesele oraz wyjaśnienie powodów swojego wyboru. Zawsze będzie istniał podział na tych, którzy nie wyobrażają sobie ślubu bez dużego wesela, i tych, którzy uważają to za zbędny koszt i planują przeznaczyć środki na coś innego, na przykład: podróż poślubną , urządzenie pierwszego mieszkania lub wspólną inwestycję.

Czas decyzji

To jak szybko ustalicie, jak będzie wyglądał dzień ślubu, w tym wymarzone kameralne wesele, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od upodobań i budżetu. Warto zdać sobie sprawę, że zadowolenie gości nie powinno być jedynym wyznacznikiem, który przyświeca tworzeniu koncepcji przyjęcia. Z pewnością nie uda się wszystkich usatysfakcjonować i sprawić, aby każda osoba wyszła z przyjęcia całkowicie zadowolona . Trzeba się liczyć z tym,  że może pojawić się ktoś, komu nie będzie odpowiadał dobór dań lub wystrój wnętrza. Czasem ktoś może poczuć się niekomfortowo w towarzystwie, z którym został usadzony przy stole. Dlatego przed dopracowaniem wizji wesela warto spokojnie, wspólnie ustalić priorytety i wybrać elementy szczególnie ważne, a zrezygnować z najmniej istotnych. Zawsze jednak należy pamiętać, że decyzja o ostatecznym kształcie wesela  powinna należeć do samych nowożeńców.

Kameralne wesele w restauracji

Obiad weselny w eleganckiej restauracji to rozwiązanie dla par planujących świętowanie w niewielkim gronie. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że o wszystkie elementy przyjęcia takie jak: przygotowanie potraw, udekorowanie stołu, rozstawienie zastawy i przede wszystkim sprzątanie zadba obsługa wybranego lokalu. Zaproszeni goście mają możliwość indywidualnego wyboru ulubionych potraw, deseru i napojów. Młoda Para nie musi przygotowywać obszernego menu oraz unika tematu specjalnych diet. Koszt zorganizowania kameralnego wesela w restauracji jest zdecydowanie niższy niż tradycyjnej uroczystości weselnej. Trzeba mieć jednak na uwadze, co jest konkretnie wliczone w cenę przyjęcia. 

Wyjątkowe przyjęcie w hotelu

Niewielkie wesele można także bez problemu zorganizować w hotelu. Ważnym warunkiem jest to, czy posiada on przytulne sale, które gwarantują gościom kameralną atmosferę. To jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie może się zdecydować Para Młoda. Wesele w hotelu umożliwia przekazanie obowiązków w ręce profesjonalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w organizowaniu specjalnych imprez. Wykwalifikowana obsługa zadba o atrakcyjną aranżację sali, zaplanuje uwzględniające różnorodne preferencje menu i w bezpiecznym miejscu przechowa weselny tort. Wytwornie ubrany personel zatroszczy o komfort każdego gościa. Hotel gwarantuje także inne udogodnienia m.in.: dostępne na miejscu miejsca noclegowe, w których weselnicy mogą odpocząć, przebrać się lub odświeżyć, a także możliwość zorganizowania poprawin.

Kameralne wesele w wyjątkowym miejscu!

Ucztowanie zaślubin to wspaniałe chwile w życiu każdej Młodej Pary oraz wszystkich gości. Z myślą o tym wyjątkowym wydarzeniu Hotel Masovia przygotował specjalną ofertę weselną, która pozwoli zorganizować niezapomniane kameralne wesele w niezwykłej oprawie. Hotel oferuje 50-cio osobową, klimatyzowana salę, specjalne indywidualnie ustalane z Szefem Kuchni menu oraz profesjonalny serwis kelnerski. W prezencie dla Nowożeńców hotel  gwarantuje nocleg w pokoju dwuosobowym oraz voucher na romantyczną kolację w I rocznicę ślubu. Gościom biorącym udział w uroczystości obiekt zapewnia specjalne ceny noclegów. Kompetentna  obsługa zadba o każdy szczegół i sprawi, że ta wyjątkowa uroczystość pozostawi w pamięci niezatarte wspomnienia, do których wszyscy będą wracać z sentymentem.