Atrakcje dla dzieci na Mazurach. Dzieci korzystają z atrakcji.Rodzinne wakacje na Mazurach to świetny wybór dla rodzin, które szukają oferty wypoczynku wypełnionej po brzegi atrakcjami. To wczasy z gwarancją świetnej zabawy dla całej rodziny. Mazurskie pensjonaty, hotele i ośrodki wypoczynkowe położone w malowniczych miejscowościach, blisko natury posiadają doskonałe warunki noclegowe, miejsca do zabaw wewnątrz i na zewnątrz, sprzęty ułatwiające pobyt z niemowlakiem, możliwość opieki nad dziećmi, ciekawe animacje oraz inne  udogodnienia. Oferują liczne atrakcje dla młodszych i starszych dzieci. Gwarantują niezapomniany wypoczynek, który może okazać się jedną z najwspanialszych rodzinnych przygód.


Moc atrakcji dla dzieci

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich oferuje cały wachlarz atrakcji dla rodzin z dziećmi. Urocze jeziora połączone z rzekami i kanałami zachęcają do rodzinnego żeglowania. Liczne szlaki rowerowe, ścieżki turystyczne zachęcają do wspólnych wypraw. W każdej miejscowości można wypożyczyć jacht, rower wodny, kajak lub łódkę i wyruszyć po przygodę. Można skorzystać z turystycznych rejsów statkami, przyłączyć się do  spływów kajakowych. Plażowanie, kąpiele wodne, gry i zabawy na świeżym powietrzu stanowią relaks i dostarczają sporo radości. Malownicze pola, łąki, pachnące lasy sprzyjają rodzinnym wędrówkom, spacerom i rekreacji. Stanowią okazję  do poznania niezwykłych walorów przyrodniczych i historycznych tego unikatowego regionu.

Atrakcje dla dzieci co bawią i uczą

  • Planetarium w Olsztynie. Powstały prawie 50 lat temu (w pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika) obiekt każdego roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy turystów. Obecnie dysponuje najnowocześniejszym cyfrowym systemem projekcyjnym, który umożliwia prezentowanie gwieździstego nieba, zachodzących na nim zjawisk widzianych w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca na Ziemi i w kosmosie. Można obserwować obiekty bliskiego i dalekiego wszechświata, oglądać planety, gwiazdy oraz mgławice. Planetarium w swojej ofercie atrakcji dla dzieci utrzymuje równowagę pomiędzy rozrywką a edukacją. Odwiedzający mogą skorzystać z seansów popularnych, podczas których główny nacisk kładziony jest na wizualną atrakcyjność przekazu, a także seansów edukacyjnych, gdzie w przystępny sposób i w widowiskowej formie prezentowana jest wiedza astronomiczna (w różnych wersjach językowych). Dodatkową atrakcję dla gości stanowi wyeksponowana w hallu Planetarium oryginalna, bliźniacza kopia Sputnika 1 (pierwszy sztuczny satelita Ziemi). W pobliżu Planetarium, znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, które w pogodne dni przyciąga amatorów rozgwieżdżonego nieba.
  • Mazurolandia w Gierłoży. Położony niedaleko Kętrzyna park atrakcji stanowi doskonałe miejsce oferujące połączenie  świetnej zabawy z odkrywaniem historii, architektury i kultury regionu warmińsko-mazurskiego. Goście mogą skorzystać z niezwykłych atrakcji i przyjemnie spędzić czas w otoczeniu pięknej natury. Zwiedzający mają okazję poznać m.in.: Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz średniowieczne grodzisko rycerskie. Mazurolandia to miejsce kryjące sporo niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Dodatkowa atrakcję dla dzieci stanowi miejsce, w którym najmłodsi mogą swobodnie się bawić. W Parku Zabaw  znajdują  się miedzy innymi: kolejka elektryczna, basen z piłeczkami, trampolina, eurobungee oraz dmuchane zjeżdżalnie .

Atrakcje dla dzieci to również dobra zabawa dla całej rodziny

Na Mazurach nie brakuje nietypowych i unikalnych miejsc, oferujących chwile pełne niezapomnianych przeżyć .W gminie Giżycko napotkamy wiele wyjątkowych atrakcji  dedykowanych w szczególności dla rodzin z dziećmi. 

  • Kompleks Sportowo-Rekreacyjny w Wilkasach. Obiekt dysponuje basenem z 30-metrową zjeżdżalnią, sztuczną rzeką, wyspą z jacuzzi połączoną z plażą, wielotorową kręgielnią, stołem bilardowym oraz ścianką wspinaczkową. Najmłodszym oferuje minibasen z tryskającymi wodą żółwikiem i żabką oraz zjeżdżalnią.
  • Park Linowy Wiewióra w Giżycku. Największy tego typu obiekt na Mazurach zaprasza rodziny do wspólnej przygody. Oferuje atrakcje dla dzieci i dorosłych, w ramach  różnorodnych tras. Na gości czeka 70 przeszkód, około 4.200 metrów lin oraz unikatowy wielki basen złożony z 10tyś piłeczek. 10 tyrolek w tym 4 przejazdy linowe nad jeziorem stanowią wyjątkowe przeżycie dla najmłodszych. 
  • Indiańska Wioska w Spytkowie. Muzeum posiada ofertę dla turystów zorganizowanych i indywidualnych, we wszystkich grupach wiekowych. Miejsce stanowi niezwykłą atrakcję dla osób z pasją, od dawna zafascynowanych kulturą Indian. Na terenie wioski można spróbować swoich sił na indiańskiej strzelnicy lub torze przeszkód. 
  • ZOO Safari. Na ponad 100 hektarach powierzchni ogrodzonego certyfikowanego gospodarstwa ekologicznego, zwiedzający mogą podglądać życie i obyczaje dzikich zwierząt żyjących w naturalnych warunkach. Niezapomnianych wrażeń  dostarcza sam sposób zwiedzania, które odbywa się na przyczepie ciągnika lub auta terenowego.
  • Park Atrakcji Wojskowych w Giżycku. Wszystkim pasjonatom historii obiekt proponuje interesującą podróż do przeszłości. Poza możliwością zwiedzania Muzeum Militarnego, w którym zgromadzono wiele interesujących eksponatów – głównie z czasów II wojny światowej, park oferuje  wyjątkowe przejażdżki różnymi pojazdami: samochodem terenowym, ciężarówką, motocyklem, transporterem opancerzonym lub czołgiem. 

Niezwykłe miejsce z mnóstwem atrakcji dla dzieci i nie tylko…

Hotel Masovia w Giżycku zaprasza do odwiedzenia przepięknego miejsca, z mnóstwem atrakcji i licznymi udogodnieniami dla całej rodziny. Obiekt zapewnia komfortowe warunki noclegowe, bezpieczną przestrzeń do zabawy, ciekawe miejsce do kreatywnych zajęć. A co najważniejsze – dzieci śpią w hotelu za darmo! Ten malowniczo położony hotel, którego znakiem firmowym jest  prawdziwa gościnność, każdego dnia odpowiada na wszelkie potrzeby odwiedzających. Kompetentny personel dokłada wszelkich starań, aby każdy gość czuł się wyjątkowo,  dba o bezpieczeństwo, udany wypoczynek i niezapomniane wrażenia. Specjalnie dla rodzin z dziećmi obiekt przygotował szeroką, atrakcyjną cenowo ofertę.